22 Aralık 2014 Pazartesi

DUYGU GİRAY KİMDİR ?


İstanbul doğumlu olan Giray, ortaokulu Sainte Pulcherie Fransız kolejinde bitirdikten sonra Saint- Benoit Fransız Lisesi ve Koç Üniversitesi Uluslararası ilişkiler bölümünden Vehbi Koç onur ödülüyle mezun olup okul yıllarına veda etmiştir. Kendisi İngilizce, Fransızca ve İtalyanca bilmektedir. 14 yıl İstanbul devlet opera ve balesinde balerinlik yapıp birçok eserde sahne almıştır. Aynı zamanda ilkokul koro öğretmenin kendisini solist seçmesiyle birlikte küçük yaşlarından bu yana “ Mezzo soprano” olarak tüm okul korolarında yer almış, üniversitede gerçekleştirilen San Remo müzik yarışmasında birinciliği elde etmiştir.
Birkaç yıl önce Yıldırım Mayruk defilesi için "gelin" kızlarından biri seçilip MAYRUK podyumuna çıkma şansını da yaşamıştır. Giray okul yıllarında başlamış olduğu sunuculuk doğrultusunda “Uluslararası İlişkiler” eğitimine eğitim katıp haberciliğe geçmiş ve ilk habercilik deneyimini CİNE5 Kanalında önce “spor haberleri” daha sonrasında “Hafta sonu Ana Haber” ile yaşamıştır. Aynı zamanda cine5 kanalında “Başka yerde yok” programında da sunuculuk yapmıştır. Giray, Show Tv sabah haber spikerliği, CNBC-e ekonomi haber spikerliği yanı sıra yapımcılığını ve sunuculuğunu yine kendisinin yapmış olduğu TV8’de “Keyfim Yerinde” ve Show Tv kanalında “Duyguyla Kadınca” isimli programlara ve çeşitli sunuculuk işlerine de imza atmıştır.
Yazmayı çok seven Giray, Ferit Şahenk ,Ahmet Zorlu, Yılmaz Ulusoy, İbrahim Cevahir, Ali Kibar, Ahmet Eren, Zeynel Abidin Erdem ve diğer büyük CEO’ larla “Duygu Girayla Portreler” isimli sayfasında dergiye iş dünyasıyla ilgili röportajlar yapmıştır.
Oynadığı diziler teklif üzerine bölüm oyunculuğuyla “Avrupa yakası” ve “Uy başuma gelenler” dir.
Giray, en son Amerika ve Türkiye'den dünyanın her yerinde onaylı “Yaşam koçluğu” sertifikalarını alıp hayatı için bir yatırım daha yapmış ve bu mesleği HAYAT dosyasına koymuştur.

Sosyal sorumluluk başta olmak üzere her tür proje, sunuculuk ve yeni yayın dönemi TV programları, ve yaşam koçluğu semineriyle ilgili her zaman iletişime geçebilirsiniz....